حک فایبر در مشهد

حک فایبر در مشهد

در مقاله قصد داریم شما را با خدمات حک فایبر در مشهد در مجموعه چاپ گرافیت آشنا کنیم. قبل از اینکه این مطلب را مطالعه کنید لازم است بدانید که شما می توانید با ما در تماس باشید و سفارش خود را به صورت حضوری و غیر حضوری ثبت نمایید و یا برای تکمیل اطلاعات در مورد این خدمات مشاوره بگیرید.

گرافیت مجهزترین مرکز حک فایبر در مشهد

سالهاست که با افتخار به همشهریان عزیز در مشهد و هم وطنانمان در سراسر ایران خدمات ارائه می دهیم. خدمات حک فایبر در مشهد به صورت حضوری و آنلاین و تلفنی و به دوستان دیگر در سراسر ایران به صورت فقط تلفنی و آنلاین ارائه می شود.

دستگاه فایبر چیست؟

دستگاه حکاکی لیزر فایبر یا دستگاه مارکینگ لیزری فایبر، یک نوع دستگاه صنعتی است که از نور لیزر برای نشانه‌گذاری، مارکینگ و حکاکی سطوح مختلف استفاده می‌کند. در دستگاه مارکینگ فایبر، برخلاف سایر دستگاه‌های لیزری از فیبر نوری برای بالا بردن صحت و دقت دستگاه استفاده می‌شود. دستگاه فایبر قابلیت‌های متنوعی دارد و این قابلیت‌ها به دلیل وجود قطعات حساس ریز و کوچک در ساختار آن است.

دستگاه حک فایبر در مشهد

عملیات حکاکی می تواند روی متریال های متفاوتی اعمال شود. از قبیل:

  • چوب
  • سنگ
  • شیشه
  • فلز
  • استیل
  • تفلون
  • چرم
  • پلاستیک

علامت‌گذاری و حکاکی ( حک فایبر)
علامت‌گذاری و حکاکی بر روی پلاستیک‌ها و با استفاده از لیزر از طریق تغییر رنگ یا بازسازی سطح انجام می‌گیرد. چهار نوع حکاکی مختلفی که توسط دستگاه فایبر انجام می‌گیرد عبارت‌اند از:

1- پرکردن

در شدت لیزر پایین، برخی از پلیمرها را می‌توان با استفاده از لیزر به مواد پلاستیکی اضافه کرد. این شیوه منجر به تولید یک سطح کف مانند می‌شود که امکان تغییر آن و یا صاف کردن آن وجود دارد. سعی می‌شود که ساختار شیمیایی و فیزیکی ماده اضافه شده به ماده پایه نزدیک باشد.

2- حکاکی

ساده‌ترین و پرکاربردترین روش استفاده از دستگاه فایبر لیزری است که به منظور ایجاد نوشته یا تصویر بر روی مواد پلاستیکی استفاده می‌شود. در این شیوه شدت لیزر بالاست و قسمتی از ماده پایه را می‌سوزاند. شدت لیزر باید حرارتی بیش از نقطه ذوب ماده پایه ایجاد کند.

3- حکاکی به همراه تغییر رنگ حک فایبر

در شدت لیزر نسبتاً بالا، سطح موضعی ماده پایه تبخیر می‌شود و قسمتی از آن برداشته می‌شود. در نتیجه فرایند کربن سازی که در محل رخ می‌دهد، بخشی از سطح داخلی تغییر رنگ داده و این تغییر رنگ ثابت است.

4- تغیر رنگ

این شیوه را نمی‌توان حکاکی نامید زیرا تغییری در سطح ماده پایه رخ نمی‌دهد. در حقیقت در اثر تابش نور لیزر با شدت کم، به‌مرورزمان تفکیک مولکول‌ها باعث تغییر رنگ در آن می‌شود. این مطلوب‌ترین اثر دستگاه فایبر لیزری است و می‌تواند بدون استفاده از افزودنی یا کاهش سطح ماده پایه، یک کنتراست رنگی بالا ایجاد کند.

خدمات اصلی و کلی حک فایبر در مشهد را در این مقاله برای شما توضیح دادیم. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. پیروز و سربلند باشید

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *